# 77 TCHNIENIE

Kategorie Spiritual

1. Nie obiecuję ci szczęścia na tym świecie lecz w innym.


2. Myśli pan, że jeśli kapłani przestaną mówić o piekle to ono zniknie?


3. Wierzyć w Ewangelię znaczy wierzyć w Miłość, praktykować Ewangelię znaczy kochać.


4. Wszystkie te nadprzyrodzone zdarzenia miały na celu tylko jedno: otworzyć człowieka na doświadczenie żywej wiary.


5. Pan Bóg ucisza w niebie chóry anielskie, ślicznie śpiewające na Jego chwałę, aby usłyszeć uwielbiających Go ludzi żyjących w ucisku, biedzie i niedostatku.


6. Jeżeli Mu dusza nie odda wszystkiego, On nie odda się jej cały. Dusza musi ustąpić Jezusowi wszystko, czego od niej zażąda. Póki to nie nastąpi – nie będzie między nimi zgody, a Jezus od boskich praw odstąpić nie może.


7. Kiedy idziesz do Komunii, nie staraj się mocno poczuć lub posmakować słodyczy. Ach, jak łatwo jest tutaj wpaść w oszustwo! Smak Jezusa w Najświętszym Sakramencie nie jest w ustach lub czymkolwiek cielesnym, ale w wierze i miłości.


8. Początkujący w służbie Bogu czasem tracą pewność gdy popełnią błąd. Kiedy czujesz się tak niegodny, że czujesz jak uczucia się w tobie wzburzają, musisz unieść swe serce ku Bogu i rozważyć, że wszystkie Twoje błędy, w porównaniu z Bożym dobrem, są mniejsze niż porwana nić rzucona w morze ognia.


9. Będzie to droga przedziwna. Doświadczysz na niej goryczy porzucenia i słodyczy nasycenia. Wiele na niej stracisz, aby jeszcze więcej zyskać. A gdy u jej kresu obrócisz się i spojrzysz na historię swego życia, zobaczysz, że utkane jest ono z małych oraz wielkich cudów i, że ich Sprawca stoi przed Tobą, jako ostateczna odpowiedz, jako spełnienie wszystkich Twoich pragnień.


10. Łatwo jest stanąć przed Bogiem w postawie żarliwej prośby. Trudniej wzbudzić w sobie postawę autentycznej wiary w to, że Bóg rzeczywiście może spełnić to, o co prosimy. Tymczasem żywa wiara karmi się przekonaniem, że dla Boga nie ma nic niemożliwego, i że to, o co człowiek prosi, faktycznie może stać się jego udziałem, ponieważ Bóg jest Bogiem bliskim człowiekowi, słyszy każde jego tchnienie i zna każdą ludzką potrzebę.

Dodaj komentarz