# 49 Ptaszki

Kategorie Spiritual

1. Świętość oznacza przekroczenie samego siebie.


2. Trzeba zapracować na pokorę, trzeba siać, wtedy Bóg daje pokorę.


3. Nie trzeba się przekonać do nawrócenia, trzeba nawrócenia, żeby się przekonać.


4. Cierpienie im mniej jest widoczne dla oczu stworzeń, tym większą radość sprawia Tobie, mój Boże!


5. Świat wypowiada żołnierzom Jezusa Chrystusa podwójną wojnę: schlebia im, by ich oszukać i przestrasza, by ich zgnębić.


6. Przez 35 lat odmawiałem nowennę do Matki Bożej z Pompei, prosząc by zabrała mnie do siebie do raju. Potem przestałem już o tę łaskę prosić. o. Pio


7. Obecnie jest ci koniecznie potrzebne nie tyle praktykowania cnót heroicznych, co nabycie pokory. Dlatego dobrze jest, że twoje zwycięstwa są zamieszane z porażkami.


8. Dzieciątko Jezus, ulepiwszy ptaszki z gliny, ożywiało je swoim tchnieniem. Nie, mały Jezus nie miał czynić cudów niepotrzebnych. Wszystko w ich życiu działo się jak w naszym. 


9. Strasznie trudno będzie Panu Bogu zbawić człowieka, który nie jest wolny i nie jest rozumny. Ten człowiek wciąż jeszcze nie jest sobą. Więc co tu można zbawiać – skórę i kości?


10. Stawaj na modlitwie z dwu zasadniczych powodów: po pierwsze by okazać należne Bogu cześć i szacunek; po drugie by mówić do Niego i słuchać Jego głosu, który dociera do nas za pośrednictwem natchnień i wewnętrznych oświeceń.

Dodaj komentarz