#159 POZWOLENIA

Kategorie Spiritual

1. Bóg czasem nawiedza zbłąkaną duszę nakazem, czasem karą, a czasem cudem.


2. Chrystus bez pozwolenia Matki nie odbyłby męki, nie umarłby na krzyżu i nie odkupiłby nas.


3. Niech krzyż nie będzie radością dla ciebie jedynie w chwilach pokoju. Zaufaj mu również w chwilach prześladowań.


4. Wszyscy jesteśmy zanurzeni w Duchu, ale niektórzy jak kamień, a inni jak gąbka. I właśnie o tę przemianę kamienia w gąbkę modlimy się.


5. Niech zatrwoży się cały człowiek, niech zadrży cały świat i niech rozraduje się niebo, gdy na ołtarzu w rękach kapłana jest Chrystus, Syn Boga żywego.


6. Gdybyśmy wiedzieli, jak bardzo kocha nas nasz Bóg, umarlibyśmy z radości! Nie wierzę, że są serca tak twarde, że nie kochają, kiedy widzą się tak kochane.


7. Czym jest nasz duch, to znaczy nasza dusza, dla członków ciała, tym jest Duch Święty dla członków Chrystusa, dla Ciała Chrystusa, którym jest Kościół.


8. Kochasz Boga całą duszą, kiedy nie to, co ty chcesz, nie to, co świat radzi, nie to, co ciało podsuwa, lecz to, co wiesz, że twój Pan Bóg chce i bez sprzeciwu chętnie czynisz.


9. Maryja jako pierwsza zachowywała w całej doskonałości Ewangelię, w całej jej surowości, zanim została jeszcze napisana. Niech wyprosi nam miłość do krzyża i pobudza nas do tego, abyśmy kroczyli tuż za nią śladami Jezusa.


10. Kiedy czynisz znak krzyża, rób to dobrze. Niechaj nie będzie skurczony i tak pospieszny, że nikt nie domyśli się nawet, co on oznacza. Czyń szeroki znak krzyża, powolny, od czoła od piersi, od jednego ramienia do drugiego. Czy czujesz jak cię całego obejmuje?