1. Panie, spraw, abym miał miarę we wszystkim, oprócz Miłości.


2. Podstawowym celem misji Kościoła jest głoszenie Chrystusa i Jego Ewangelii.


3. Na szczęście są w religii tajemnice! Gdyby ich nie było, nie ufałbym jej. Lękałbym się, że chodzi o jakąś sztuczną konstrukcję ludzkiego ducha.

4. Wszyscy w wielu rzeczach upadamy, ustawicznie potrzebujemy miłosierdzia Bożego i co dzień powinniśmy się modlić: ‘Przebacz nam


nasze winy.’


5. Jeżeli chcesz znaleźć Boga, musisz milczeć i słuchać, abyś nauczył się Jego języka i abyś się nim posługiwał, abyś stał się odpowiedzią na Jego słowo.


6. Urok młodości to jest odkrycie świata wewnętrznego, mojego wewnętrznego ja. To wewnętrzne ja jest bardzo bogate, bogate w możliwości w jednym i w drugim kierunku, w kierunku dobra i w kierunku zła.

7. Jedyny sposób na modlitwę to modlitwa. A sposób na to, żeby modlić się dobrze, to modlić się dużo. Im mniej się modlimy, tym gorzej nam to idzie. Módl się, jak potrafisz i nie próbuj się modlić tak, jak nie potrafisz.


8. Chciałabym przemierzyć ziemię głosząc Twoje imię o Jezu, i zasadzić na niewiernym gruncie Twój chwalebny Krzyż, ale jedna misja nie wystarczy mi, chciałabym w tym samym czasie głosić Ewangelię w czterech stronach świata i na dalekich wyspach.


9. Pan dał mi i daje tak wielkie zaufanie do kapłanów, którzy żyją według zasad świętego Kościoła Rzymskiego ze względu na ich godność kapłańską, że chociaż prześladowaliby mnie, chcę się do nich zwracać. I nie chcę w nich dopatrywać się grzechu, ponieważ rozpoznaje w nich Syna Bożego i są moimi panami.


10. Jeśli to nie ma znaczenia, czy ludzie odmawiają codziennie Różaniec, czy nie, to dlaczego Matka Boża nieustannie, we wszystkich częściach świata, dopomina się o tę modlitwę? Powtarza jak w Medjugorje: Bez was nie mogę pomóc światu. Poucza w Fatimie: Trzeba w dalszym ciągu codziennie odmawiać Różaniec. W Gietrzwałdzie mówi: Życzę sobie, abyście codziennie odmawiali Różaniec.