# 151 DIAMENT

Kategorie Spiritual

1. Bóg to specjalista od prostoty, a szatan – od zawiłości.


2. Kościół katolicki nie lęka się i nie drży. Jest przyzwyczajony do cierpienia i do przeciwności.


3. Zacheusz uczy nas, że powinniśmy być inni niż wszyscy. Powinniśmy przezwyciężać ludzkie względy i znosić ludzki śmiech.


4. Dopiero w niebie będziemy mogli poznać zdumienie to, co Maryja Przenajświętsza zrobiła dla nas i te wszystkie razy, kiedy uratowała nas od piekła.


5. Nie wątp nigdy o miłości mego Serca, nic ci nie zaszkodzi, że wiatr tobą nieraz potrząśnie, albowiem korzenie twej maleńkości umieściłem w ziemi mego Serca.


6. Tam, gdzie jest mama, która ma wiarę, która się modli, która po chrześcijańsku wychowuje swoje dzieci, tam nie może zabraknąć łaski niebieskiej, która sprawia, ze dojrzewają owoce poprzez gorycz próby.


7. Jeżeli dobry Bóg chce przedłużać godzinę próby, to nie skarżcie się i nie dociekajcie, stawiając pytanie: „dlaczego?” Ale pamiętajcie o tym, że synowie Izraela przez czterdzieści lat wędrowali po pustyni, zanim postawili stopę w Ziemi Obiecanej.


8. Rzeczą bardzo pożyteczną i świętą jest rozmyślać o męce Pana i nad nią się zastanawiać, gdyż na tej drodze dochodzi się do nadprzyrodzonej łączności z Bogiem. W tej świętej szkole nabywa się prawdziwej mądrości. Tam wyuczyli się jej wszyscy święci.


9. Istnieją dwa rodzaje miłości. Jedna, która jest czystym diamentem, sama w ręce ubogiego wlewa jałmużnę. Druga, która jaśnieje jak sztuczny diament, ale nie ma żadnej realnej wartości, a nazywa się filantropią, tańczy, cieszy się jak szalona i kokietuje na rzecz nieszczęśliwych.


10. Przez wstawiennictwo Maryi proś o umiejętność słuchania Słowa Bożego i gotowość przyjęcia Jego odpowiedzi, która w danym momencie może być dla ciebie trudna i niezrozumiała. Odpowiedź ta zaprowadzi cię – jak Maryję – na drogę Jezusa, która jest wąska i stroma, ale jedynie pewna dla twojego zbawienia i zbawienia tych, do których jesteś posłany.