# 112 PERSPEKTYWY

Kategorie Spiritual

1. Chrześcijanin bez krzyża jest jak żołnierz bez orderów.


2. Radość stanie się tą przynętą, która pociągnie wielu ku Jezusowi, kiedy ją w nas zobaczą.


3. Kiedy marnujesz czas, to lekceważysz dary Boga, który On powierza twojej miłości i hojności.


4. Jeżeli chcecie zachować czystość, unikajcie każdej okazji zepsucia. To wada, która od błahostki prowadzi do żałosnych upadków.


5. Pan jest cierpliwy i ma wielkie miłosierdzie. W swojej ekonomii potrafi wykorzystać nawet nasze błędy, jeżeli złożymy je na Jego ołtarzu.


6. Tam gdzie jest wiara trwa, tam jest modlitwa. Gdzie jest modlitwa? Trwa wiara. Kiedy człowiek nie prosi już Boga i ratunek, znaczy, że wiarę zagubił.


7. Należy patrzeć na narastającą ciemność z Bożej perspektywy: jako okazję do tego, by wnieść w nią światło Chrystusa i sprawić, by Jezus był znany i kochany.


8. Ci, którzy są w czyśćcu są pewni, że już nigdy nie sprzeciwią się woli Bożej i zamiast skarżyć się na rygor, chwalą sprawiedliwość i cierpliwie oczekują, aż zostanie ona w pełni wypełniona.


9. Chrześcijanin, który nie chce cierpieć z Jezusem, jest mieszczaninem, który z pełnym brzuchem wygodnie wyciągnięty na swoim fotelu asystuje z lubieżnym dyletantyzmem zadowolenia męce niewinnego, który za niego umiera.


10. Życzę ci odwagi, jaką ma słońce, które codziennie od nowa wschodzi nad wszelką nędzą świata. Niektórzy po zapadnięciu zmroku już nie potrafią uwierzyć w słońce. Brakuje im tej odrobiny cierpliwości, aby doczekać nadchodzącego poranka. Kiedy przebywasz w ciemnościach, spójrz w górę. Tam czeka na ciebie słońce. Ono nie omija nikogo. Ciebie też nie ominie, Jeśli nie schowasz się w cień.