# 84 PUSTELNIK

Kategorie Spiritual

1. Gdzie posłuszeństwo, tam błogosławieństwo.


2. Im bardziej wątpiłem w Boga, tym bardziej opieszale Go szukałem.


3. Katechizowanie ludzi, którzy nie poznali Jezusa w osobisty sposób, to jak sadzenie ziaren na betonie.


4. Pan czyni nieoczekiwane rzeczy, wtedy gdy się najmniej ich spodziewamy, w nieoczekiwanych miejscach.


5. Pustelnik dąży do tego, aby jego życie stało się modlitwą, a modlitwa życiem. Stara się przemieniać świat przez przemianę samego siebie.


6. Bóg chce ci coś powiedzieć, i to tylko tobie i w taki sposób jaki jest Jemu wyłącznie wiadomy. Aby to nastąpiło, musisz pozostawać w Jego obecności.


7. Kiedy idziemy na Mszę świętą, idziemy do nieba. To nie jest jedynie symbol, nie jest to metafora, przypowieść czy figura retoryczna. To jest rzeczywistość.


8. Gdy klęczysz przed Jezusem w Najświętszym Sakramencie, to masz Jego całkowitą uwagę i miłość. On jest dla ciebie takim, jakbyś ty był jedynym człowiekiem we Wszechświecie.


9. Ciągle odkładasz Różaniec na potem, a wreszcie go nie odmawiasz z powodu senności. Jeżeli nie dysponujesz innym czasem, odmawiaj go niepostrzeżenie na ulicy. To pomoże ci nadto pamiętać o obecności Bożej.


10. Więzami sakramentu skułeś niejako swą wolność. Oddałeś się cały, czynią z Tobą, co chcą. Idziesz, gdzie Cię niosą. Składają Cię w kielichu, zamykają w tabernakulum, to znowu wystawiają w monstrancji, przenoszą z ołtarza na ołtarz, podają Cię wiernym, każą Ci błogosławić zebranych. Jezu, jak to możliwe, Ty na wszystko pozwalasz! Pozwalasz by ludzie robili z Tobą, co im się żywnie podoba.

Dodaj komentarz