# 76 KORZENIE

Kategorie Spiritual

1. A mój Tata jest Królem świata.


2. Modlitwa nie musi być przyjemna, modlitwa po prostu musi być.


3. Każdy z nas należy do armii Chrystusa – jedni w szeregach kapłańskich, inni w szeregach świeckich.


4. Nie możemy trwać w takiej monotonnej, nudnej duchowości, bo Duch Święty chce nam nieustannie dawać więcej.


5. Bóg jest wszędzie, wszystko widzi i nie należy się niczego lękać, gdyż jego miłująca obecność nieustannie człowiekowi towarzyszy.


6. Chodzi o to aby przez cuda lepiej poznać Boga i Jego wspaniałość, aby to nie cud przykuwał ludzką uwagę, ale wspaniałość, która za nim się kryje.


7. W naszych czasach, bardziej niż kiedykolwiek, główną siłą ludzi złych jest lękliwość i nieudolność dobrych, a cała żywotność królestwa Szatana ma swoje korzenie w opieszałości chrześcijan.


8. Twoja pokusa porzucenia ścieżki, którą zacząłeś jest wyciem nieprzyjaciela, który jest wściekły widząc jak idziesz drogą do raju. Musisz śmiać się z piekielnego potwora i czynić akty zaufania Bogu, a pokrzyżujesz szyki nieprzyjaciela


9. Nabierz odwagi i nieś swój krzyż z Jezusem. Śpij cicho w cieniu tego drzewa życia. Posil się owocami, które z niego spadają. Te owoce wydają się być gorzkie dla podniebienia zmysłowego, ale później stają się najsłodsze dla podniebienia duchowego.


10. Proszę nie mieć żadnej wątpliwości, że Bóg wypełnia nasze prośby, oby tylko szły na chwałę Bożą oraz na pożytek i pouczenie bliźnich. Gdyby coś nawet było potrzebne dla pańskiego pożytku lub wygody, to wszystko tak samo szybko i łaskawie Pan Bóg zechce spełnić… Uważajcie jednak by nie prosić Boga o to, w czym nie będziecie mieli prawdziwej potrzeby.

Dodaj komentarz