1. Miłość nie jest kochana!


2. Początek odnowy świata to moja dobra, szczera spowiedź.


3. Idziemy jak żebrak do żebraka. Czym się różnimy? Wiemy gdzie jest chleb.


4. Próbowałem stworzyć własną herezję, a kiedy robota była skończona, okazało się że wynalazłem ortodoksję.


5. Modlitwa jest cennym środkiem prowadzącym do zjednoczenia z Bogiem. Jest silniejsza od postu i innych ćwiczeń ascetycznych.


6. Polska jest moim królestwem. Syn mój [jest] Królem wszystkich narodów – z woli Twojej Jam ich Królową, lecz naród polski jest Mi szczególnie drogi. Jam jego Królową.


7. Zazdroszcząc bratu swemu tego, co pan mówi i czyni za jego pośrednictwem, grzeszysz świętokradztwem, ponieważ zazdrościsz samemu Najwyższemu, który w nim działa.


8. Bóg tymczasem chce nie tylko uleczyć chorobę nowotworową, ale przede wszystkim uzdrowić ludzkie serce. I okazuje się często, że uzdrowione serce będzie nie mniej szczęśliwe, kiedy choroba pozostanie, niż gdyby zniknęły jej symptomy.


9. Jeżeli człowiek będzie koncentrował się wyłącznie na poszukiwaniu znaków, to paradoksalnie jego serce będzie zamknięte na doświadczenie Boga. Cuda mają bowiem prowadzić do żywej, intymnej relacji z Bogiem, a nie karmić czyjąś ciekawość.


10. Jezus patrzy na Ciebie i pyta: czy możesz zaprosić Mnie teraz do swego serca? Jeśli będziesz wielbił mnie swoim sercem, Ja mam plany dla ciebie. Będziesz Mnie szukał na modlitwie i Ja przyjdę do ciebie. Będziesz się modlił o to czego pragniesz, a Ja tobie to dam. Daję ci pomoc. Daję ci Pocieszyciela – Mojego Ducha.

Dodaj komentarz