# 314 Filizof

Kategorie Daily

1. Postać anielska, dusza diabelska.


2. Kogo Bóg ptakom obiecał, w tym ryby nie zagustują.


3. Kiedy filozof odpowiada, przestajemy rozumieć o co pytaliśmy.


4. Ludzie głupieją hurtowo i mądrzeją detalicznie. Wisława Szymborska


5. Nie ma na ziemi sytuacji bez wyjścia. Kiedy Bóg drzwi zamyka – to otwiera okno. 


6. Nie jest świat godny jednej myśli człowieczej, gdyż ona się Bogu należy; każdą więc myśl nie odnoszącą się do Boga kradniemy Mu.


7. Za prawdę trzeba cierpieć. Jeżeli ludzie, którzy mają rodziny, mają dzieci, są odpowiedzialni, byli w więzieniach, cierpią, to dlaczego ja, ksiądz, nie mam również dołożyć swojego cierpienia? Jerzy Popiełuszko


8. Nie zwracaj uwagi na niedoskonałość innych, chroń milczenie i nieustanny kontakt z Bogiem, a wykorzenisz wszelkie niedoskonałości z duszy swojej i staniesz się bogaty w wielkie cnoty.


9. Czy wiesz, jaką szkodę możesz wyrządzić rzucając kamień z zawiązanymi oczami? Nawet nie wiesz, jaką szkodę możesz wyrządzić, mówiąc coś, co wydaje ci się błahostką, bo twoje oczy są związane przez lekkomyślność albo namiętność.


10. Nie ma wznioślejszego dzieła od dzieła kapłanów, ani też nie ma użyteczniejszej pracy. Biada, jeżeli katolicki kapłan zrezygnuje, ze swojego miejsca. Biada, jeżeli jego głos, który tak często podnosi się, aby głosić alarm, zamilknie. Świat przed upływem dwudziestu lat popadłby w barbarzyństwo. Victor Hugo