1. Ci, co pełnili miłosierdzie, sądzeni będą podług miłosierdzia.


2. W chwilach szczerej modlitwy znikają utrapienia, jak śnieg pod wpływem słońca.


3. Podaj Mu dłoń i chodź tylko z Nim. Idź do przodu, bo jeśli się obejrzysz, zawrócisz.


4. Przez te święte pokropienie odpuść Boże me zgrzeszenie a na znak ten krzyża święty niech ucieka duch przeklęty.


5. To, że Jezus jest Panem to jest prawda obiektywna, ale to czy będzie Panem twojego serca zależy tylko od ciebie.


6. Drogi Jezu, to naprawdę Ty. Może oczy widzą jedynie chleb i wino, ale przecież tylko Ty mogłeś pomyśleć o tak oryginalnym sposobie objawienia się swemu ludowi.


7. Bóg wpatruje się z miłością w duszę czystą i daje jej wszystko, o co prosi. Jakże mógłby oprzeć się duszy, która żyje tylko dla Niego i w Nim! Ona go szuka, a Bóg jej się ukazuje; ona Go woła, a Bóg jej odpowiada!


8. Nie zaniedbuj się w modlitwie, a kiedy poczujesz trudności i oschłość, dla tego samego trwaj na niej, ponieważ Bóg niekiedy chce zobaczyć to, co jest w twej duszy, a czego się nie widzi w czasie pomyślności i słodyczy.


9. Wielu jest takich, którzy mówią Jezusowi jedno, a na myśli mają coś zupełnie innego. Myślą, że powinni mówić Mu same przyjemne rzeczy. Nikt nie musi wprawiać Jezusa w dobry nastrój. Przecież On i tak wie o czym myślimy.


10. Przecież wiesz, że nie dałem ci daru ślubów, aby cię skrępować, lecz aby cię wyzwolić dla Ewangelii. Byłem posłuszny Maryi i Józefowi. Byłem posłuszny Ojcu. Jedyne, czego oczekuję od ciebie, to posłuszeństwa twoim przełożonym oraz władzy kościelnej, a przez nich Ja będę działać.