# 138 TRZY

Kategorie Spiritual

1. Nie wstydź się, że jesteś synem Króla!


2. Bóg nie potrzebuje naszych dzieł, lecz jedynie naszej miłości.


3. Ci, którzy zostali odrodzeni na obraz Chrystusa, powinni w Nim być jednego ducha.


4. Najmniejsza nawet czynność wykonana z miłością należy do tych, które najbardziej zachwycają Serce Jezusa.


5. Strzeżcie się bezczynności, zwłaszcza w godzinach popołudniowych, ponieważ wtedy szatan najbardziej zwykł nas atakować.


6. Wasze dobra nie są niczym innym jak depozytem, który dobry Bóg złożył w wasze ręce; po tym, co konieczne wam i waszej rodzinie, reszta należy do ubogich.


7. Grzech ściąga nam na głowę trzy nieszczęścia: czyni nas niewolnikami, pozbawia wszystkich dóbr i kładzie nas pod stopy demonów, które depczą nas niczym błoto.


8. Gdyby chodziło o symbol to Jezus tym którzy zaczęli odchodzić od niego gdy mówił, że muszę spożywać Jego ciało i krew to by powiedział że nie odchodźcie bo mi chodzi tylko o symbol, a tak nie powiedział.


9. On dopuszcza do tego, abyśmy nawet byli odrzuceni, jedli widzi że mamy skłonności absolutnego podporządkowywania się innym ludziom albo gdy ich sobie podporządkowujemy, to znaczy, gdy dochodzi do zatraty człowieka w człowieku.


10. Daruj, jeśli ktoś cię obraził; podziel się tym, czego masz pod dostatkiem. Zresztą, czymże się dzielisz, jeśli nie tym, co otrzymałeś od Pana? Gdybyś darował ze swego, byłaby to hojność z twojej strony, ponieważ jednak dajesz Jego własność, twój czyn jest oddawaniem.